Gullrutens fagpriskomité

 

Komitéen er satt sammen av representanter fra de fire kringkasterne TV 2, Viaplay Group, NRK og Warner Bros. Discovery Norway, samt representanter fra Virke Produsentforeningen, Filmforbundet og Dramatikerforbundet.

 

 

Åse Kringstad
Styreleder, Stiftelsen Gullruten
ase.kringstad@virke.no

Leif Holst Jensen
Komitéleder
leif.holst.jensen@inn.no

 

 

Christer Hellen
Kanalrepresentant, TV 2
christer.hellen@tv2.no

Jonas Møller
Kanalrepresentant, Viaplay Group
jonas.moller@viaplaygroup.com

Maja Thywissen
Kanalrepresentant, NRK
maja.thywissen@nrk.no

Steinar B. Stierneklar
Kanalrepresentant, Warner Bros. Discovery Norway
steinar_stierneklar@discovery.com

Tiina Suhonen
Norsk Filmforbund
tiina@pisto.no

Axel Hellstenius
Dramatikerforbundet
ahellste@online.no

Lena Eriksen Fjellstad

Prosjektleder, Stiftelsen Gullruten

prosjektleder@gullruten.no