Viktige datoer

21. januar

Påmeldingen åpner

Invitasjon til påmelding sendes ut til alle kanaler, produksjonsselskap og produsenter.

Har du nytt produksjonsselskap, ny kontaktperson eller nytt navn på eksisterende selskap, send oppdatert informasjon til prosjektleder Synne Bergan, synne@gullruten.no

20. februar

Påmeldingsfrist

Program som ikke er ferdigstilt innen påmeldingsfristen, men som har sendestart senest søndag 17. mars 2019, kan få utvidet leveringsfrist etter skriftlig avtale med prosjektleder.

Programserier med premiere før 17. mars kan, etter godkjenning fra prosjektleder, melde på en episode som sendes etter 17. mars så fremt episoden er ferdigstilt tidsnok til juryering.

5. april

Presselansering

De nominerte til Gullruten 2019 offentliggjøres på Edderkoppen Scene, med påfølgende bransjefest. Mer informasjon kommer.

11. mai

GULLRUTEN 2019

18 gullruter skal deles ut i Bergens storstue Greighallen! I samarbeid med Nordisk Film TV og Fieldwork kan vi se frem til en storslått prisutdeling med påfølgende fest på nyoppussede Hotel Norge by Scandic.

Nominerte

A. Beste underholdningsprogram

B. Beste konkurransedrevne reality

C. Beste reality

D. Beste dokusåpe

E. Beste TV-drama

F. Beste humorprogram

G. Beste barne- eller ungdomsprogram

H. Beste livsstilsprogram

I. Beste nyhets-

J. Beste TV-dokumentar

K. Beste dokumentarserie

L. Beste skuespiller

M. Beste programleder

N. Årets deltager

O. Årets nyskapning

Publikumsprisen

Komité

Synne Bergan

Prosjektleder Gullruten

synne@gullruten.no

Elisabeth Oftebro

Styremedlem Stiftelsen Gullruten

Elisabeth.Oftebro@fremantle.com

Une Søreide

Kanalrepresentant NENT

Une.Soreide@nentgroup.com

Torbjørn Urfjell

Styreleder Stiftelsen Gullruten

turfjell@gmail.com

Vibecke Rolland

Styremedlem Stiftelsen Gullruten

vibecke@monstermail.no

Henrik Harboe

Styremedlem Stiftelsen Gullruten

henrik@nexiko.no

Irene Ergun Heiersjø

Kanalrepresentant TV 2

ireneergun.heiersjo@tv2.no

Fredrik Kvåle Dørum

Kanalrepresentant Discovery Networks Norway

fredrik_kvaale_doerum@discovery.com

Lise Storm Hansen

Kanalrepresentant NRK

lise.storm.hansen@nrk.no

Pål Sommer-Erichson

Styremedlem Stiftelsen Gullruten

paal.sommer@strix.no