Viktige datoer

21. januar

Påmeldingen åpner

Invitasjon til påmelding sendes ut til alle kanaler, produksjonsselskap og produsenter.

Nytt selskap, nytt navn eller endret kontaktperson siden sist? Send en mail til Synne Bergan, synne@gullruten, med oppdatert informasjon.

 

20. februar

Påmeldingsfrist

Program som ikke er ferdigstilt innen påmeldingsfristen, men som har sendestart senest søndag 17. mars 2019, kan få utvidet leveringsfrist etter skriftlig avtale med prosjektleder Synne Bergan, synne@gullruten.no

Programserier med premiere før 17. mars kan, etter godkjenning fra prosjektleder, melde på en episode som sendes etter 17. mars så fremt episoden er ferdigstilt tidsnok til juryering.

5. april

Presselansering

Lansering av de nominerte til Gullrutens Fagpris offentliggjøres på Edderkoppen Scene, med påfølgende bransjefest.

30. april

FAGPRISEN 2019

Arrangeres hos Screen Nydalen Studio. TV-studentene ved Høyskolen i Innlandet skal produsere Fagprisen for 11. gang hvor 18 gullruter skal deles ut til de dyktige fagpersonene i bransjen!

Prisutdelingen er et samarbeid mellom Stiftelsen Gullruten, TV 2 og TV-studentene ved Høgskolen i Innlandet.

Dette gleder vi oss STORT til.

Nominerte og vinnere

Komité

Leif Holst Jensen

Komitéleder Fagprisen

LeifHolst.Jensen@kristiania.no

Synne Bergan

Prosjektleder Gullruten

synne@gullruten.no

Elisabeth Oftebro

Styremedlem Stiftelsen Gullruten

Elisabeth.Oftebro@fremantle.com

Even Stormyr

Filmforbundet

even@filmforbundet.no

Line Rebekka Karoliussen

Kanalrepresentant NRK

line.rebekka.karoliussen@nrk.no

Gjertrud Eia-Revheim

Kanalrepresentant NENT

Gjertrud.Eia-Revheim@nentgroup.com

Petter Rosenlund

Dramatikerforbundet

petter.rosenlund@online.no

Steinar Berntsen Stierneklar

Kanalrepresentant Discovery Networks Norway

steinar_stierneklar@discovery.com

Morten L. Kristoffersen

Kanalrepresentant TV 2

mok@tv2.no